sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
Powracamy po wakacjach pełni energii i chęci do prowadzenia ożywionych dyskusji.
Tym razem poznamy amerykańskich uczniów mierzących się z bezprecedensowym wydarzeniem, wraz z młodą opiekunką spróbujemy odnaleźć się w relacji z niewidomą kobietą, z irańskim małżeństwem rozważymy konieczność poniesienia konsekwencji swoich czynów, a ze szwedzkimi braćmi udamy się w nietypową podróż do szkoły.
Po seansie zapraszamy na rozmowę publiczności.
W programie:
Mówią, że, reż. Alauda Ruiz de Azua (Hiszpania) 20’
Nie wszystko, co dzieje się na szkolnym boisku jest zabawą…
Zobaczyć, reż. Olavo Ribeiro (Brazylia) 25’
Dudę i Manuelę więcej dzieli niż łączy. Czy podczas wspólnie spędzonego weekendu uda im się nawiązać nić porozumienia?
Podwieszany sufit, reż. Mohsen Najafi Mehri (Iran) 20’
Oburzeni mieszkańcy nowego bloku szukają winnych uszkodzenia sufitu. Młode małżeństwo boi się przyznać, że mogli mieć z tym coś wspólnego.
Szkolny blues, reż. Maria Eriksson-Hecht (Szwecja) 17’
To pierwszy dzień Johna w szkole. Niespodziewanie w domu pojawia się jego brat Mika, który nie tylko chce go odprowadzić, ale przede wszystkim nauczyć twardych zasad, którymi rządzi się szkolne życie.
Czas trwania: ok. 85 min
Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.
Dołączcie do nas!