środa
godz. 16.30-18.00 (gr młodsza: dzieci, młodzież 7-12 lat)
godz. 18.20-20.20 (grupa starsza: młodzież 13-17 lat)
instruktorka: Olimpia Bogusz
opłata: 170 zł/ mies. (gr. młodsza), 190 zł/ mies. (gr. starsza), zajęcia próbne: 50 zł
sala: Powiększenie, 301 a/b, III piętro
Zajęcia teatralne to nie tylko ćwiczenia aktorskie ale i gry psychologiczne. Połączenie obu tych dziedzin ma znaczący wpływ na budowanie dziecięcej, młodzieńczej, jak i również dojrzałej osobowości człowieka. Teatr i psychologia stają się wspaniałym narzędziem terapeutycznym i rozwojowym.
Proponowane gry, ćwiczenia i zabawy będą wykorzystywane kompleksowo, nie w sposób jednostkowy, tylko wtedy można liczyć na zrealizowanie wcześniej postawionych celów. Pamiętajmy, że zabawa sama w sobie może być celem!
Gry pomagają uporządkować problemy, odnaleźć swoje miejsce w grupie, uczą współpracy, wrażliwości, budują poczucie zaufania, stymulują rozwój osobisty, a także odkrywają przed uczestnikami role, które są w grupie przybierane i tożsamość społeczną oraz indywidualną. Co ważne, gry mają również wpływ na uczenie się efektywnej komunikacji w sposób nieinwazyjny – bez wywierania nacisku. Poprzez zrelaksowanie się, grupa ma szanse na osiągnięcie porozumienia, zwłaszcza między osobami różniącymi się – jest to szczególnie ważne dla osób nieśmiałych.
Na podstawie gier i zabaw zbudujemy krótkie formy, wypowiedzi teatralne – etiudy. Jeśli grupa zdecyduje się pracować nad konkretnym problemem, ideą, rzeczą, z owych etiud można w prosty sposób złożyć spektakl, który od początku do końca staje się autorskim przedstawieniem zespołu.