Shiatsu za kasze
To projekt, którego celem jest stworzenie miejsca, w którym pasjonaci mogą dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi, pomagać, wymieniać usługami lub wiedzą. Dom Kultury Kadr jest miejscem gdzie możemy robić to wspólnie. Stworzyć społecznościowy system wymiany!
Niewielu z Was wie, że mamy w Kadrze speca od masażu Shiatsu ? tak zwanego masażu punktowego, który wywodzi się z Japonii. Od niego więc zaczynamy! Masaż Siatsu wykonuje się w ubraniu. Wpływa na lepsze samopoczucie, zwiększa witalność. Czas trwania pojedynczego masażu to ok. 40 min.
Na czym polega Shiatsu?
Masaż Shiatsu wykonywany jest na macie ułożonej na podłodze, bez użycia olejków, w luźnym ubraniu. Masażysta, w trakcie zabiegu, wykonuje wiele nacisków kciukami poszczególnych partii ciała, dzięki czemu reguluje się przepływ energii pacjenta. W ciele ludzkim znajduje się wiele kanałów energetycznych (meridianów), w których gromadzi się energia, a złe samopoczucie lub stany chorobowe wynikają z blokady tychże kanałów. Stąd nacisk na określone punkty, umieszczone wzdłuż całego ciała, ma na celu przywrócenie energetycznej równowagi i stanu zdrowia.
Jak wygląda masaż Shiatsu?
Masaż Shiatsu wykonuje się na macie, na podłodze. Masowany pozostaje w pozycji leżącej (na brzuchu, plecach, na boku). Może być także wykonywany w pozycji siedzącej. W trakcie masażu osoba masowana przez cały czas pozostaje w pełni ubrana, stąd zaleca się przygotować sobie wygodne, niekrępujące ruchów odzienie z naturalnych materiałów.
Dla kogo Shiatsu?
Masaż japoński Shiatsu przeznaczony jest przede wszystkim dla osób zestresowanych. Chwalony jest przez kobiety, cierpiące na zespół napięcia przedmiesiączkowego, a także osoby z osłabioną odpornością organizmu. Masaż Shiatsu polecany jest także osobom z migrenami i zaburzeniami układu trawiennego oraz oddechowego.
Jakie są korzyści masażu Shiatsu?
Harmonizuje przepływ energii w ciele. Wzmacnia witalność i poprawia samopoczucie. Poprawia koncentrację i sprawność intelektualną. Działa pozytywnie na układ krwionośny i limfatyczny.
Czym się wymienić?
W pierwotnych społecznościach powszechnie stosowano system wymiany, w którym ludzie przekazują sobie dobra lub wyświadczają przysługi nie oczekując natychmiastowej zapłaty. Dobrowolna i nieprzerwana cyrkulacja darów w kręgu członków lokalnej wspólnoty budowała więzy społeczne i w sposób nieformalny określała wzajemne zobowiązania. Kultura daru była pierwszym modelem wymiany, poprzedzającym gospodarkę opartą na zasadzie ?coś za coś? (barter) i pieniądzu towarowym. Jeśli masz umiejętność, którą chcesz się podzielić ? daj znać! Jeśli jeszcze nie ? herbata, kawa czy tytułowa kasza przyniesiona do Akumulatora dla społeczności sąsiedzkiej wystarczy!
Jeśli masz chęć zostać przemasowanym w Kadrze zadzwoń pod numer: 690 850 773