01 03 (środa) godz. 11 00 – W STARYM KINIE – “Opowieść o Mieczysławie Ćwiklińskiej”.
wykład multimedialny prowadzi Katarzyna Czajka
Opowieść o życiu i karierze panny Trapszo – bo tak brzmi prawdziwe nazwisko Mieczysławy Ćwiklińskiej, która mimo późnego debiutu na ekranie należy do najbardziej lubianych i rozpoznawalnych postaci przedwojennego ekranu a jej niezapomniane role przeszły do historii polskiego kina. Nie zabraknie też sekretów z życia prywatnego aktorki i jej losów powojennych.
08 03 (środa) godz. 12 00 – SZTUKA NIE ZNA WIEKU!
Warsztaty twórcze w Centrum Sztuki Współczesnej ul. Jazdów 2
W marcu po zimowej przerwie powracają spotkania twórcze w Zamku Ujazdowskim. “Sztuka nie zna wieku” to cykl spotkań dla wszystkich, którzy aktywnie i nietuzinkowo pragną poznać tajniki sztuki współczesnej. Każde spotkanie pomyślane, jako połączenie wykładu, warsztatu i zwiedzania, poświęcone będzie odrębnym zjawiskom artystycznym, a punktem wyjścia będzie aktualna wystawa lub wydarzenie artystyczne organizowane w CSW.
15 03(środa) godz. 11 00 – WARSZTATY DOBREGO ODŻYWIANIA – “Rola diety w prawidłowej kondycji skóry twarzy i ciała”
prowadzi Anna Cieślińska
Warsztaty pani Anny Cieślińskiej to znakomita okazja do zdobycia wiedzy dotyczącej właściwego i zdrowego odżywiania się a także możliwość poznania prawdziwej wartości oferowanych na rynku produktów spożywczych i wspomagających. Tym razem słuchacze dowiedzą się, jakich produktów unikać, aby ich skóra była jak najdłużej zdrowa.
22 03 (środa) godz. 12 00 – SZTUKA NIE ZNA WIEKU!
Warsztaty twórcze w Centrum Sztuki Współczesnej ul. Jazdów 2
Sztuka nie zna wieku to propozycja dla wszystkich, którzy pragną zgłębiać tajniki sztuki współczesnej. Spotkania w Zamku Ujazdowskim ma formę twórczych warsztatów poświęconych odrębnym zjawiskom artystycznym, a punktem wyjścia do pracy i dyskusji będzie aktualna wystawa w CSW, którą zwiedzą uczestnicy warsztatów.
29 03 (środa) godz. 11 00 – HISTORIA WARSZAWY: “Bank Wilhelma Landaua – jeden z ostatnich przykładów secesji w Warszawie”
wykład prowadzi Dominik Wendołowski
Secesja odbiła piętno na architekturze europejskiej na początku XX wieku. Do Warszawy zawitała późno a większość jej przykładów pochłonęła ostatnia wojna. Przy ulicy Senatorskiej 38 zachował się jeden z jej ostatnich warszawskich przykładów tego kierunku w sztuce, unikatowy, bo prawie nietknięty przez czas. W opowieści o losach banku pojawi się też słynny Szpicbródka. Wykład zapowiada kwietniową wycieczkę do znajdującego się w gmachu Parku Miniatur.