Otwarta scena

Prezentacja amatorskich zespołów offowych, początkujących twórców i wykonawców na profesjonalnej scenie domu kultury. Oferujemy pomoc w organizacji Twojego/Waszego występu, wsparcie techniczne (oświetlenie, nagłośnienie) oraz promocyjno-reklamowe.

Zgłoszenia: projekty@dkkadr.waw.pl

Wydarzenia w sezonie 2023/2024

spektakl Girls will make you blush w wykonaniu aktorów/ek ze Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich [czerwiec 2024]
koncert Roch Czerwiński, Marek Wojtynek & Goście [maj 2024]
koncert charytatywny zespołu Czynniki Pierwsze oraz Urszuli Dudziak – Ambasadorki Fundacji Forani na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach [kwiecień 2024]
pokaz taneczny Inkera Y’Icyeza w wykonaniu tradycyjnego zespołu „Ballet Icyeza” [marzec 2024]
spektakl Wdowy w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej Rubus [luty 2024]
spektakl Między nami dobrze jest” w wykonaniu nastoletnich aktorów z Ogniska Teatru Ochoty i reżyserii Judyty Berłowskiej [styczeń 2024]
spektakl Nic co znaczy Grupy Kuchnia!Teatr [grudzień 2023]
spektakl Niesamowite” Teatru Kryzys działającego przy Fundacji OSFP [listopad 2023]
spektakl Wywiad Teatru Międzynarodowego w reż. Romana Skorovskiego [wrzesień 2023]

W sezonie 2022/2023 odbyły się następujące wydarzenia:

spektakl reKonstrukcje w wykonaniu grupy spektaklowej Warsztaty Teatralne, w składzie: Ewa Sydoń, Patrycja Morawska, Wojciech Szkółka, Kuba Kondras, Zuzanna Włosok, Michał Pietrzak, Anna Michalczewska, Maja Kulesza, Ada Kobylarczyk, Kamila Margasińska, Emilia Delegacz, Justyna Słupska, Jakub Baran. Spektakl zbudowany dookoła tematu przeszłości, jej wpływu i konsekwencji. Bohaterowie odkrywają sekrety i tajemnice z przeszłości swojej oraz swoich bliskich. Doświadczają tego, co ta nowa wiedza zmienia w ich obecnym życiu, jaki może mieć wpływ na teraźniejszość i przyszłość. W spektaklu wykorzystane zostały sceny z dramatów Ibsena, Pintera, Wyrypajewa, Williamsa i Albee’go, które stworzyły oryginalne, nieco oniryczne uniwersum – laboratorium rekonstrukcji. Reżyseria: Judyta Berłowska

pokaz filmu Marcina Nalepy „Metraż”. Film przedstawia historie sześciorga młodych ludzi oraz ich warszawskich mieszkań. Bohaterowie opowiadają o własnych doświadczeniach dotyczących pierwszych dorosłych miejsc zamieszkania. Mówią o trudnościach i radościach codziennych doświadczeń. W filmie można zobaczyć różnorodną sytuację osób młodych na rynku mieszkaniowym w Warszawie. Dom rodzinny, najem czy własne mieszkanie. Śródmiejska kamienica, dom? To pytania fundamentalne, na które musieli odpowiedzieć sobie bohaterowie filmu. Obrazując mieszkania, film prowokuje pytanie, na które nie ma łatwej odpowiedzi: jak dobrze mieszkać?

spektakl „Ścięte żonkile” Teatru Krzesiwo to sceniczna opowieść o wykluczeniu i przemocy w stosunku do „Innego” widziana oczami drugich „Innych”. Scenariusz w sposób daleki od dosłowności odwołuje się do traumatycznych doświadczeń totalitaryzmów i jest swego rodzaju przestrogą w obliczu kierunku, do którego zmierza współczesne społeczeństwo. Twórcy poprzez teatr próbują odpowiedzieć na szereg pytań: czy w godzinie próby bylibyśmy w stanie wyjść z własnego komfortu, żeby dać z siebie więcej niż zazwyczaj? Czy bylibyśmy w stanie ugościć Innych, pozbawionych domu i samotnych? Czy sprawdziłby się tak często deklarowany przez nas patriotyzm? Czy potrafilibyśmy bronić ludzkiej godności i podmiotowości i jak wiele bylibyśmy w stanie w tej walce poświęcić? Scenariusz i reżyseria: Ryszard Polaszek. Obsada: Anna Borysiak, Adam Franiak, Roman Franiak, Oliwia Idziak, Paweł Jaworski, Leszek Nurzyński, Michał Orchowski, Eryk Ozimek.

koncert Drowsy Fawn psychodeliczno-rockowego zespołu, łączącego brzmienia lat 60-tych z nowoczesnymi dźwiękami syntezatorów i maszyn perkusyjnych. Zespół w składzie: Piotr Witkowski (gitara basowa), Jan Zawadka (perkusista), Jakub Chlebowski (klawisze), Saian Saied (gitara), Hubert Denkiewicz (gitara, wokal) zagrał numery z debiutanckiej płyty “vitrified memmories”, parę najnowszych singli i covery.

spektakl „W sieci lajków” przygotowany w ramach projektu edukacyjnego realizowanego podczas studiów magisterskich na warszawskim AWFie przez Paulinę Ziąbrowską, Annę Wróbel, Zofię Zarębę i Urszulę Trusinską.

spektakl „Mykolay krokuye do nas…” finałowe przedstawienie w wykonaniu uczestników projektu „Teatr Młodych”: Aliaksandra Patskevicha, Amalii Melnikovej, Anastasii Topihy, Anastasii Ulianovej, Daniila Winika, Diany Shalashenko, Eugenii Rybezenko, Iwana Kupina, Jana Kuchuka, Kiry Kosarevej, Ksenii Verizhnikovej, Lva Gorianskiego, Lidy Haliuk, Marka Kirychuka, Nikity Dokijchuka, Nikoli Kovtun, Pawła Pryhodzicha, Solomii Klym, Valeriyi Goryanskiej, Vasilisy Kaptsiuk, Viktorii Kopejki, Yana Yaruty, Yehora Kuzomko, Zhenyi Kurylenko, Zlaty Karnijenka, przygotowane pod okiem Kateryny i Vladymira Zemlianko oraz Siarheia Chuba. Spektakl w języku ukraińskim i białoruskim.

spektakl „Perspektywa” w wykonaniu Teatru KTÓRY w składzie: Konrad Grobel, Małgorzata Wiewiórkowska, Arkadiusz Lewandowski. Adaptacja i reżyseria Kamila Wiśniewska. Perspektywa to kameralna opowieść o relacjach międzyludzkich, o przyjaźni i miłości, o oczekiwaniach i możliwościach, o przemijaniu i tęsknocie za tym co było i za tym co mogło być. Tekst inspirowany jest polskim wydaniem opowiadania Come rain or come shine, pochodzącego ze zbioru Nokturny Kazuo Ishiguro.