Warsaw Short Framing

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

W programie:
Kot zawsze jest kobietą, reż. Martina Mestrovic, Tanja Vujasinovic (Chorwacja) 16’, (15+)

Filmowy portret Mariji Ujevic Galetovic – jednej z najważniejszych chorwackich rzeźbiarek.

Lilly, reż. Gina Wenzel (Niemcy) 24’, (15+)
Chora na bulimię Lilly stara się utrzymać swój problem w tajemnicy przed rodziną. Zwierza się tylko przyjaciółce Annie, która jest anorektyczką.

Bez jaj, to rak!, reż. Emilie Marsollat (Francja) 18’, (16+)
Joanne rozpoczyna chemioterapię. Wraz z pielęgniarką Gaby i innymi pacjentami szuka sposobów radzenia sobie ze skutkami ubocznymi choroby. Ale nie chodzi o nudności czy wypadanie włosów, ale prawdziwe skutki uboczne – zachowanie bliskich. Pomocne okazuje się… poczucie humoru.

Esther i Mary, reż. Shani Roth (Izrael) 24’, (13+)
Ester jest bardzo zżyta ze swoją opiekunką Mary pochodzącą z Tajlandii. Podejrzenie, że młoda kobieta jest w ciąży, budzi u starszej pani obawę przed samotnością.

Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności. Dołączcie do nas!

Łączny czas trwania: ok. 85 min

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 6 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Kobieta w chuście na głowie, stoi na dachu budynku mieszkalnego i uśmiecha się, spoglądając w niebo